شیوه نامه همکاری با آموزش یار و چگونگی ارسال دوره

فرایند بررسی همکاری با آموزشیار

 

۱) هماهنگی اولیه

مطالعه قوانین و پیوست ها (دانشجویان، مدرسان، تولید، عودت و استانداردهای تولید ویدیو آموزشی ) سپس هماهنگی اولیه و اعلام عناوین پیشنهادی توسط مدرس (تکمبل فرم مربوطه).

لینک قوانین و پیوست ها:

 

۲) ارسال سر فصل

ارسال سرفصل توسط مدرس و هماهنگی جهت ارسال فیلم پیش ضبط(با شما تماس گرفته می شود).

 

۳) هماهنگی ضبط نهایی

پس از آنکه نمونه ویدیوی آموزشی شما توسط کارشناسان محتوایی  تایید شد، می‌توانید به تکمیل فرم قرارداد پرداخته، سفته ارائه  کنیدو به شروع همکاری رسمی بپردازید.

شروع همکاری یعنی: می‌توانید دوره را به صورت کامل برای ما ارسال کنید.

ابتدا ویدیوها را به ترتیب شماره، همراه فرم معرفی دوره، فایل های دوره و در صورت تمایل، تصویر مورد نظر برای بنر دوره را در یک فایل zip قرار داده و آن را در یک وب‌سایت هاستینگ مانند مدیافایر آپلود کرده و در آخر لینک آن را به ایمیل iritlearning@gmail.com ارسال کنید.

  • حداقل مدت زمان دوره ۳۰ دقیقه می‌باشد.
  • تصویر ارسالی(بنر) شما باید حداقل در سایز ۱۰۵۰*۵۹۰ بوده و بعد از تایید تیم طراحی در بنر دوره شما استفاده خواهد شد. (در صورت عدم ارسال تصویر هنگام ارسال دوره، امکان تغییر بنر دوره وجود ندارد.)
  • توجه داشته باشید که ارسال فایل به هیچ‌عنوان نباید از طریق سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدیو مثل آپارات یا یوتیوب انجام شود.
  • درصورت عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت یا محدود بودن ترافیک حجمی، می‌توانید فایل‌های دوره خود را از طریق پیک یا پست برای آموزش یار ارسال نمایید.

 

۴) پلن های مالی آموزش یار

دو نوع طرح مالی مختلف برای پرداخت وجود دارد.

  • طرح پرداخت کامل و یک‌جا: در این طرح به ازای آموزش منتشر شده، مدرس آموزش، مبلغی را برای یکبار به عنوان حق التألیف آموزش دریافت می کند. دریافتی مدرس وابسته به فروش آموزش و استقبال دانشجویان از آن نیست و مدرس از ابتدا کل مبلغ مرتبط با ارائه آموزش را می داند و دقیقا همان را دریافت خواهد کرد. این طرح کمک می کند که مدرسین مطمئن باشند که دریافتی آنها، تحت الشعاع استقبال احتمالا کم از آموزش با عنوان خاص، قرار نخواهد گرفت.

 

  • طرح مشارکتی (پرداخت تدریجی و درصدی حق اثر): اگر پلن مشارکتی انتخاب شود، مدرس در بازه های زمانی مشخص، سهم (درصد) مشخصی از فروش و درآمد را تا زمانی که آموزش به فروش می رسد، دریافت می نماید. در این پلن، پرداخت های مالی در بازه های سه ماهه و به صورت منظم انجام می شوند.

 

توصیه:

ویژگی‌های موضوعات مناسب برای تدریس در آموزش یار

۱) موضوع جدید و یا نسخه تکمیل شده از آموزش‌های منتشر شده در سایت آموزش یار باشد: لیست دوره‌های ارائه شده در آموزش یار، در این لینک (+) و دوره‌های در حال ارائه در این لینک (+) در دسترس است.

۲) مدت زمان آموزش مورد نظر کوتاه باشد: کوتاه و خلاصه بودن آموزش‌ها در مقایسه با آموزش‌های سنتی و حضوری از ویژگی‌های اصلی آموزش‌های آموزش یار است. از سویی دیگر برای شروع همکاری، هماهنگ کردن یک آموزش کوتاه، راحت‌تر و چابک‌تر خواهد بود.

۳) شما تسلط و تجربه آموزشی بیشتری در آن دارید: مثلاً اگر موضوع «الف» را قبلاً دو بار و موضوع «ب» را بیش از ۱۰ بار تدریس کرده اید، اولویت با موضوع «ب» خواهد بود.

۴) سطح نیاز به محتوای موضوع بالا باشد: یعنی تعداد دانشجو و یا متخصص غیردانشجوی بیشتری، نیاز به آموختن آن داشته باشند.