واقعیت افزوده با اپلیکیشن کلیپ دراپ

آموزشیار فناوری اطلاعات – اپلیکیشن «کلیپ دراپ»، برنامه جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد با دوربین گوشی خود از اشیا و تصاویر مختلف عکس بگیرند و آن را به راحتی و با سرعت به برنامه‌های مختلف دسکتاپ منتقل کنند.

در حال حاضر نسخه بتا اپلیکیشن «ClipDrop» در دسترس کاربران قرار دارد. ویدیوهای تهیه شده از این برنامه نشان میدهد که کلیپ دراپ می‌تواند تصاویری مختلف از گیاهان گرفته تا تصاویر روی مجلات و تلویزیون را کپی کرده و به برنامه دیگری منتقل کند.

کاربران می‌توانند با کمک این اپلیکیشن‌ تصاویر مختلف را به متن کتاب، وب‌سایت‌ها و نرم افزارهای مختلف از جمله فتوشاپ وارد کنند. کلپ دراپ در فتوشاپ افزونه‌ای دارد که به کاربران اجازه می‌دهد اشیا را در لایه جدید وارد کرده و در صورت نیاز بتوانند تصویر را ویرایش کنند.

ClipDrop عمدتا در جداسازی شی کانونی از پس زمینه عملکرد خوبی دارد. اما گاهی اوقات ممکن است شاهد لبه‌های تار یا قسمت‌ های از دست رفته در حاشیه شی باشید. از آنجا که برنامه آزمایشی و در مرحله بتا است، امیدواریم که با گذشت زمان فیچرها و عملکرد آن بهبود پیدا کند. این برنامه همچنین مستقیماً با برنامه‌هایی مانند Pages ، Powerpoint ، Photoshop و Canva کار می‌کند. بنابراین ، می توانید اشیا اطراف خود را مستقیماً در پروژه خود نیزجایگذاری کنید. به علاوه، می توانید از این برنامه برای استخراج متن یا تصاویر از وب‌سایت‌ها یا برنامه‌ها استفاده کنید.

علاوه بر سیستم عامل‌های اندروید و  iOS، این اپلیکیشن با نرم افزارهای مختلف در سیستم عامل ویندوز و مک هم سازگار است. کاربران به راحتی می‌توانند تصاویر و متن مورد نظر را با برنامه بگیرند و به سرعت در اسناد یا وب‌سایت مورد نظر خود وارد کنند.

توسعه دهندگان برنامه ادعا می‌کنند تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار کاربر برای دریافت نسخه بتا ثبت نام کرده‌اند. بی‌شک با توجه به اینکه نسخه بتا منتشر شده، ممکن است ضعف‌هایی هم داشته باشد.

این برنامه در همه سیستم عامل ها (iOS ، اندروید ، macOS و ویندوز) به عنوان نسخه آزمایشی برای دانلود رایگان وجود دارد و در نسخه رایگان تنها می توانید پنج عکس را به صورت رایگان با برنامه منتقل کنید، اما شما برای باز کردن قفل همه ویژگی ‌ها و فیچر های این برنامه، باید حق اشتراکی برابر با ۳۹٫۹۹ دلار برای مدت زمان یک سال پرداخت کنید.

برای دانلود اپلیکیشن به سایت clipdrop.co مراجعه کنید.

سید مرتضی سفیدگر

مدیر سایت

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر: